Iroko Parke

DİĞER ADI VE TÜRÜ: Abang Iroko Lusagna Moreira Molundu

YETİŞTİĞİ YER: Tropikal Afrika

DIŞ GÖRÜNÜM: Kabuk altı sarımsı beyaz iken öz odunu altın portakal renginden kahveye doğrudur. Damarları birbirine geçmeli dokusu hafif yağlı cilalı gibidir.

KULLANILDIĞI YERLER: İroko iç mekan da zemin döşemesinde,mobilya yapımında,iç mekan süslemelerde,dolap yapımında,duş zemininde,balkonlarda,gemi inşasında,dış mekanda deck olarak kullanılır.Deck olarak kullanımı oldukça yaygındır.Ülkemizde en çok dış mekanda dek olarak kullanılmakta ,masif ve lamine parkesi kullanımı yaygınlaşmaktadır.İroko ağacı egzotik bir ağaç olup Afrika kökenlidir.Son derece dayanıklı, renk ve görünüm açısından da zengindir. Zamanla bahçenize özel bir egzotik zengin görünüm verecektir. Normal şartlarda irokonun görünümü güzel bir kahverengi, çikolata rengi olacaktır.Evlerinizin odalarını,mobilyalarını,bahçenizi terasınızı veya havuz kenarlarınızı mükemmele dönüştürecektir.

İroko ağacı tıpkı teak ağacı gibi dış mekan ve iç mekan da kullanımı yaygın ağaç türüdür.Döşeme yapılacak yere ham olarak uygulanır.Yerinde cila uygulaması yapılır.Montajı yapılacak yere bir kaç gün önceden bırakılmalıdır.Bu tüm masif parkeler için geçerlidir.Lamine olarak da üretilebilmektedir.Özel makinalarda işlem yapılarak istediğiniz ölçüler de üretin yapılabilir.

İç mekanda kullanılmak üzere genel ölçüleri; kalınlık 15mm en 9cm boylar ise 40 cm – 120 cm yada kalınlık 15mm en 12 cm boylar ise 40 cm ila 120 cm arasındadır.

Fiyatları euro bazındadır.

Deck ve Masif parke fiyatları ve detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz